TERAPIA WIDZENIA

BIOFEEDBACK okulistyczny
INFORMACJE

BIOFEEDBACK OKULISTYCZNY terapia według metody Ireny Martynowej

TRENInG OKA i GŁOWY

BIOFEEDBACK okulistyczny polega na uczeniu się współpracy oka z mózgiem, zapewnia dużą skuteczność, jest nieinwazyjny i nie ma skutków ubocznych. Co więcej pobudza pozytywne emocje, które są niezbędne podczas rehabilitacji dzieci. Trening widzenia można stosować u osób dorosłych i dzieci. 

Rehabilitacja wzroku powinna być intensywna, systematyczna i ciągła. To daje najlepszy efekt. 

Metoda Ireny Martynowej może być stosowana w rehabilitacji wzroku niezależnie od wieku i czasu trwania choroby.

WSKAZANIA:

IMG_20210423_163233_656

Trening jest bezinwazyjny i przyjemny

Podczas treningu osoba ćwicząca ma założone na głowie elektrody, które rejestrują tylko sygnał EEG( tylko pomiar). 

Z urządzenia( głowicy) sygnał jest przekazywany na monitor w postaci multimedialnej( filmy). W czasie sesji obraz wyświetla się na monitorze, pojawia się lub znika w zależności od poziomu aktywności mózgu mierzonej przez EEG. Osoba trenująca jest nagradzana za wytworzenie odpowiedniego – pożądanego rytmu.

Pojedynczy trening trwa max 30 min. Terapia widzenia prowadzona jest w cyklach. Jeden cykl obejmuje od 10-20 treningów( w zależności od problemu).

O METODZIE

Metoda autorska w oparciu, o którą pracujemy, została opracowana przez naszą mentorkę Panią mgr Irenę Martynową, z wykształcenia tyflopedagog oraz rehabilitant.  Metoda jest wysoce skuteczna, ponieważ jej podstawą było wieloletnie doświadczenie Pani Ireny w pracy związanej z rehabilitacją wzroku oraz szeroka praktyczna i teoretyczna znajomość metod neuroterapii.

Wyniki przeprowadzonych przez Panią Irenę terapii zamieszczone są stronie internetowej  https://www.biotrening.pl/wyniki-rehabilitacji-wzroku

Pani Irena Marytynowa jest inspiratorką wprowadzenia w Polsce metody mikropolaryzacji przezczaszkowej/rdzeniowej( tDCS), QEEG, RSA/HRV, EMG BIOFEEEDBACK. Wyniki swoich doświadczeń terapeutyczno-badawczych wielokrotnie przedstawiała na konferencjach naukowych dotyczących neuroterapii.

Pani Irena jest uznanym szkoleniowcem, prowadzi autorskie kursy szkoleniowe oraz warsztaty w Polsce i za granicą.

Biofeedback okulistyczny - badanie wstępne i kwalifikacja

INFORMACJE

Badanie wstępne oraz kwalifikacja do treningu wzroku są przeprowadzane przez Panią Irenę Martynową i odbywają się we Wrocławiu:

Centrum Diagnostyczno – Rehabilitacyjne “Promyk Słońca”, ul. Swobodna 8a Wrocław

Dokumentację z tytułem “BIOFEEDBACK POZNAN” proszę wysyłać na adres : biookokontakt@gmail.com